PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=368621}

Kara

Sakebi
5,4 922
oceny
5,4 10 1 922
Kara
powrót do forum filmu Kara

Może i niezbyt oryginalny, ale interesujące japońskie "ghost story". Reżyser wykorzystuje stylistykę kina grozy by opowiedzieć o obojętności, samotności w tłumie i apatii współczesnego społeczeństwa. Wszystko ukazane zostaje z perspektywy detektywa który zajmuje się sprawą morderstw jakich ludzie masowo dokonują w okolicach tokijskiego portu. Tak więc dostajemy ciekawą mieszankę gatunkową, obejmującą thriller kryminalny, horror, oraz dramat obyczajowy. Wszystko wymieszano sprawnie, choć pewne schematy i uproszczenia w scenariuszu widać gołym okiem. Niemniej zakończenie nawet mnie zaskoczyło, mimo że wszystko je zwiastowało, ale chyba jakiś otępiały byłem że nie potrafiłem powiązać poszlak... Tak czy inaczej jest to dzieło idealne dla fanów japońskiego horroru i nie tylko ze względu na uniwersalne tematy jakie porusza twórca. Ode mnie mocne 6.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Tak, sceneria i muzyka na poziomie, robiła klimat, ale fabuła była za bardzo zagmatwana,. Koniec jeszcze bardziej namieszał i skomplikował próbę zrozumienia. Ocena 6 to górna granica, a niestety bo miał potencjał na więcej.
Aha, no i jest to bardziej psycho-drama niż horror w rozumieniu europejskim (czy bardziej amerykańskim)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones