PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99668}
6,3 200
ocen
6,3 10 1 200
Topâzu
powrót do forum filmu Topâzu

Ai jest prostytutką na telefon. Czas upływa jej na spełnianiu najbardziej wyuzdanych zachcianek i fantazji swoich klientów. Trafia do kogoś w rodzaju wróżki, a ta przepowiada jej, że będzie szczęśliwa jeżeli spełni trzy warunki. Ai decyduje się posłuchać rad wróżki. W międzyczasie do Tokio powraca artysta z którym kiedyś nasza bohaterka była blisko związana. Czy uda jej się ponownie spotkać z żonatym mężczyzną?

Sceny erotyczne są odważne, ale reżyser nie przesadza z ich brutalnością (mamy tu do czynienia z BDSM) i gwałtownością. Ai nigdy nie zostaje ukazana podczas pełnego stosunku, nawet z pocałunkami jest u niej kłopot, bo reżyser woli skupić swoją uwagę np. na żonie klienta. Czyli jest tort, ale nie możesz, drogi widzu, zjeść go w całości. I to sprawia, że sceny erotyczne są bardziej zmysłowe. Nasza bohaterka jest zawsze jakby gdzieś z boku. To inni odgrywają główne role w tym seks spektaklu. Sekwencja z szybą, to już bez wątpienia klasyka scen erotycznych i wcale nie dziwi, że właśnie ta scena znalazła się na plakatach promujących film. Bardzo dobre są zdjęcia, nie brakuje długich ujęć, a gdy kamera jest statyczna, kadry również potrafią być ciekawie zakomponowane (np. widać tylko nogi Ai i jej partnerki, a co się dzieje wyżej - reżyser nie pokazuje, podsycając wyobraźnię widza).

Murakami nie wnika w motywacje jakimi kieruje się Ai. Co sprawia, że ta ładna i sympatyczna dziewczyna trudni się właśnie taką, a nie inną profesją? To nie obchodzi reżysera. Mamy następujące po sobie epizody z klientami. A ci są różni. Jeden czerpie przyjemność z poniżania Ai, a "człowiek - żółw", wręcz odwrotnie - jest uległy. Są również niebezpieczne sytuacje, gdy bohaterka trafia na Yakuzę, a z tymi, jak wiadomo, nie ma żartów. Humor jest obecny i utrzymany bardzo w stylu azjatyckiego kina. Im bliżej końca filmu, tym więcej dramatu, a mniej erotyki. Ostateczna konkluzja została podana przez reżysera w formie zgrabnej i nienachalnej. Nie burzy wcześniejszych dramatycznych wydarzeń.

PS 1 Zarówno moja mini recenzja, jak i ocena filmu dotyczą wersji trwającej 108 minut. Podobno istnieje wersja trwająca 135 minut i wydana na dwóch płytach VCD.

PS 2 W zatoce piratów jest ten tytuł, ale uważajcie, co pobieracie. Za pierwszym razem natrafiłem na zupełnie inny obraz, też azjatycki erotyk, ale to nie był ten film. Polecam szukać wersji z nazwą pliku: Tokyo Decadence (Unrated & Uncut). To poprawna wersja z wbudowanymi napisami w języku angielskim.

La_Pier

czyli wersja 1 godzina 55 minut to inny film???

Justyna_0288

Możesz precyzyjniej? Nie wiesz czy pobrałaś prawidłową wersję filmu?

La_Pier

tak, ściągnęłam tez z pirata, ale moja wersja trwa 1:55 , w tytule jest "Uncut 116 Minutes"

Justyna_0288

Sprawdziłem, bo mam na zewnętrznym dysku. Moja wersja trwa 108 minut. Film zaczyna się od sceny w której główna bohaterka jest przywiązana do specjalnego siedziska, ma opaskę na oczach i zakneblowane usta. Mężczyzna tłumaczy jej, że nie zrobi jej żadnej krzywdy i że musi mu zaufać. Jeżeli film, który pobrałaś zaczyna się inaczej, to oznacza to, że najwyraźniej natrafiłaś na zupełnie inną produkcję.

Wersja poprawna, którą oglądałem:
http://thepiratebay.sx/torrent/4646552/Tokyo_Decadence_%28aka_TopA_A_zu%29_-_Unr ated___Uncut__Very_Rare_

La_Pier

ja mam najpierw scenę w metrze następnie jakieś słoneczniki :P ale potem pieprzą sie przez cały film :)
ale to na 99% tokyo decadence 2 , na imdb pisze ,ze trwa 1h55

Justyna_0288

W takim razie masz wersję na którą ja również się skusiłem, bo gość podał w opisie, że są angielskie napisy. Później się okazało, że to nie jest oryginalne "Topazu", tylko sequel. Pobierz wersję do której podałem link. To poprawna wersja :) No chyba, że możesz sprowadzić z Chin wersję 135 minutową, to wtedy również chciałbym obejrzeć :))))

La_Pier

http://avaxhome.bz/video/genre/drama/Tokidecad.html

juz czytałam pare razy ze ta wersja 135 minutowa rzekomo nie istnieje , 1h52 to max co można dostac

Justyna_0288

Rzeczywiście niektórzy. twierdzą, że nie ma wersji ponad dwugodzinnej. Za sprawą IMDB, człowiek jednak wierzy, że być może 135 minutowa edycja jest do zdobycia ;) Bo gdyby wcale nie istniała, to po co napisali na IMDB, że w Chinach film został wydany na dwóch płytach VCD, a jego czas trwania wynosi 135 minut? Jaja sobie ktoś zrobił? Sam już nie wiem...

Justyna_0288

Pobrałem już tę wersję nieco dłuższą i okazało się, że to nic szczególnego. Po napisach końcowych bohaterka wykonuje taniec. Nie jest erotyczny :( To wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones