PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=247599}
7,1 153
oceny
7,1 10 1 153
Koi Kaze
powrót do forum serialu Koi Kaze

nie tylko kazirodztwo

ocenił(a) serial na 7

ciekawe w tym anime jest to, że nikomu nie przeszkadza przepaść wiekowa
między bohaterami, która mnie osobiście dużo bardziej bulwersuje niż fakt
ich pokrewieństwa. Twórcy skupili się właściwie wyłącznie na samym
kazirodztwie. Tylko w początkowych odcinkach były jakieś ciche napomknięcia
ze str kolegów z pracy Koshirou, że się umawia z licealistką, ale nie
brzmiały one jakoś bardzo potępiająco... Czyżby japońska mentalność
tolerowała takie związki?

ocenił(a) serial na 9
Martinezzz

Wątpię, żeby w Japonii tolerowało się związki z nieletnimi :P. To, że w serii o problemie głośno nie mówiono, nie znaczy, że go nie było. Historia prowadzona była w sposób nie dający możliwości wysunięcia opisywanej przez ciebie kwestii na pierwszy plan. Taki widocznie był zamysł twórców, seria nie miała naświetlać przepaści wiekowej i tyle :)

ocenił(a) serial na 10
Martinezzz

W mandze więcej uwagi poświęcono na różnice wiekową. Warto przeczytać mangę a potem oglądnąć dla porównania b dużych różnic między ty a tym.

ocenił(a) serial na 6
Martinezzz

Jak wiemy państwo ma magiczne właściwości i jak ustaliło wiek dorosły na 18 lat to rok wcześniej jest pedofilia ale cudownym sposobem później już nie. A tak na poważnie - różnica wieku jest najzupełniej naturalna. Mężczyzna dłużej zachowuje płodność i atrakcyjność, musi też opiekować się rodziną. Kobieta krócej jest płodna i szybciej się starzeje. Kiedyś to było zupełnie normalne, chociażby moja prababcia była bodaj 12 lat młodsza od męża. A wychodzenie za mąż w wieku lat 16 też praktykowano. Pedofilia to dla mnie wchodzenie w relacje seksualne z autentycznym, niedojrzałym dzieckiem np 13 lat i niżej. Stawianie znaku równości między relacją z dzieckiem a z nastolatką wydaje mi się niesprawiedliwe. Teraz kobiety późno wychodzą za mąż i mamy ujemny przyrost naturalny. Zwlekają nie wiadomo ile a potem się dziwią, że nie mogą się doczekać dziecka. Oczywiście nie namawiam do zmiany przepisów, tylko zwracam uwagę, żeby nie traktować wieku 18 lat jako jakiejś niepodważalnej zasady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones