PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659253}
7,2 2 648
ocen
7,2 10 1 2648
Tonari no Kaibutsu kun
powrót do forum serialu Tonari no Kaibutsu-kun

dobrze, że jest tu zaledwie 13 odcinków, nie wytrzymałabym ponad 20. anime jak dla mnie słabe, wszyscy bohaterowie wyjątkowo ograniczeni. Shizuku nastawiona jedynie na naukę, praktycznie bez żadnych uczuć, choć zaczęła jakieś objawiać pod koniec serii. Haru, najbardziej przeze mnie nielubiany, po prostu nie rozumiem, jak chłopak z liceum może się zachowywać w ten sposób. po kilku odcinkach zamiast zabawny stał się strasznie irytujący. Natsume śliczna, ładna dziewczyna, a zarazem tępa jeśli chodzi o przedmioty szkolne i naukę (czyli dość stereotypowe przedstawienie). Yamaken podobnie jak Shizuku, choć jego polubiłam. Sasayan też w porządku, jedyny, który nie miał klapek na oczach i był w miarę normalny. fabuła tragiczna, związek między Haru a Shizuku nie mógł być gorzej naciągnięty, cały czas gadka o uczuciach Yoshidy. nie wiem, dla mnie porażka, jeśli chodzi i całą 'akcję' wokół Shizuku i Haru. ach, no i co do drugiego sezonu- wg mnie nie ma takiej potrzeby. po obejrzeniu "Nany" jakoś końcówki niczego nie wyjaśniające nie sprawiają dla mnie problemu i nie denerwują. nawet gdyby kontynuacja się pojawiła, nie obejrzałabym.

ocenił(a) serial na 5
Aleksandra1880

Droga Aleksandro w 100% się z tobą zgadzam, Tonari(..) to jedno z deniejszych anime jakie oglądałam, wszystko było wiadome. I tak jak ty polubiłam Yamekna (co mnie zdziwiło bo nie lubię blondyn ów ). Kiedy wyszedł 13 odcinek ucieszyłam się, że to już koniec. :)
Nie rozumiem czym tak wszyscy nię podniecają .. naprawdę o wiele lepszym romansem (wydawanym w tym samym czasie co Tonari) jest Sukitte Iinayo. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 4
susanstohelit

prawdę mówiąc, 'Tonari..' i 'Sukitte..' to dwa różne anime, to pierwsze jest bardziej komedią, drugie poważniejsze. oglądałam również 'Sukitte..' i faktycznie wypadło lepiej, mimo mojej dużej niechęci (szukam odpowiedniego romansu od pewnego czasu i wciąż nie mogę trafić). tak jak powiedziałaś, fabuła dość przewidywalna- skoro głównymi bohaterami są Shizuku i Haru, to oczywiste, że Yamaken i ta przewodnicząca czarnowłosa w okularach nie mają żadnych szans. cóż, przynajmniej nie jestem jedyną osobą oceniającą negatywnie to anime ;]

Aleksandra1880

A mi się podobało. Jestem świeżo po ostatnim odcinku i odczucia jak najbardziej pozytywne. Oglądając przymykałem oczy na papierowość bohaterów (no, bohaterki) ze względu na wspaniały klimat. Całość połknąłem w dwa dni głównie dzięki lekkości, śmiałem się niezliczoną ilość razy - kilkukrotnie do rozpuku. Były irytujące momenty ,co nie zmienia faktu, że od jakiegoś czasu nie widziałem równie zabawnego anime ;) .

ocenił(a) serial na 4
Aleksandra1880

Jako romans, to anime jest wyjątkowo kiepskie, jako komedia wypada troszkę lepiej. Shizuku - jako bohaterka - całkiem mi się podobała, ale Haru... ojej. Tym bardziej, że przez cały czas o wiele bardziej wolałam Yamakena :D

ocenił(a) serial na 3
Leukone

Tez nie przypadła mi do gustu ta anime

M_Nita

ja nawet nie oglądam :) może głupi powód, ale główna bohaterka mi się nie podoba z wyglądu :D

ocenił(a) serial na 10
films100

Jak można oceniać anime nie oglądając go...? -,-

wikunia314

a czy to jest jakaś ocena anime? powiedziałem tylko, że nie oglądam i dlaczego :) (nawiasem mówiąc później i tak obejrzałem całość, główna bohaterka nie tylko z wyglądu odstrasza :)

ocenił(a) serial na 10
films100

Ocena pokazuje się pod nickiem ;)

wikunia314

a o to chodziło; jak już wspomniałem obejrzałem to anime później, mimo ze wcześniej napisałem ze nie obejrzę :) a widzę skąd ten bulwers, pani dała 10 :) hmm... tutaj już nie chodzi o sam wygląd gł. bohaterki, anime po prostu pod każdym względem jest słabe, od fabuły po kreację bohaterów itd.

ocenił(a) serial na 10
films100

Nawet gdybym dała jeden to nie zmienia faktu oceny przed obejrzeniem.

wikunia314

co za jałowa dyskusja. powtarzam ostatni raz, że oceniłem dopiero po obejrzeniu, nie chcesz nie wierz

ocenił(a) serial na 6
Aleksandra1880

pierwszy odcinek był genialny i jakiś taki szalony a później zrobiło się strasznie nudno postacie straciły swój charakter - tak bym to określiła

ocenił(a) serial na 5
Aleksandra1880

Skąd Taka wysoka ocena dla tego anime ono nawet na 8/10 niezasługuje
Anime samo w sobie jest OK.
Zakończenie jest do dupy
Pierwsze 2-3 odcinki były fajne ale z każdym następnym coraz gorzej

Zdecydowanie lepszym anime jest Suki-tte Ii na yo

ocenił(a) serial na 4
Singkhan

a ja wiem, czy Suki-tte było lepsze.. z perspektywy czasu oba anime uważam za niezłe badziewie z powodu przedstawiania nie dość, że strasznie nierealnego świata, to jeszcze bardzo głupiego i spłyconego. chyba, że to po prostu uroki japońskiej mentalności.

ocenił(a) serial na 4
Aleksandra1880

Również się zgadzam. Już się bałam że tylko ja uważam, że nie zasługuje na wiecej niz 5/10.

ocenił(a) serial na 4
Natshi

Uff, już myślałam, że tylko ja się nie znam... Chciałam obejrzeć to anime, bo kiedyś na liście "best shojo animes" znalazła się własnie ta pozycja i to jeszcze na trzecim miejscu. Niestety byłam rozczarowana, fabuła w ogóle mnie nie porwała, grafika też nie, a postacie nie wzbudziły mojej sympatii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones